Leerlingeninitiatief ’the Lighthouse’ op Kindcentrum Carré

Op Kindcentrum Carré krijgen leerlingen uit groep 5 t/m 8 de kans om écht mee te denken en mee te doen. Dat gebeurt via ‘the Lighthouse’, een groep enthousiaste kinderen die vol ideeën zit en graag helpt om de school nog fijner te maken voor iedereen.

Van creatieve ideeën tot zichtbare actie

‘The Lighthouse’ was al betrokken bij bijzondere momenten, zoals de onthulling van de nieuwe naam van Carré. Ook veel praktische en leuke verbeteringen komen uit hun koker. Zoals bijvoorbeeld de opbergkasten voor buitenspeelmateriaal, die in samenwerking tussen ouders, groep-8-leerlingen, studenten van het DaCapo College en betrokken professionals zijn ontworpen, gebouwd én creatief vormgegeven. Een ander creatief idee van deze groep betrokken leerlingen zijn de ‘Unit brievenbussen’: elke Unit op Kindcentrum Carré gebruikt een brievenbus met post door en voor de Unit.

Een recent succes is het kleurrijke babbelbankje. Dit bankje, dat met vrolijk gekleurde strepen opvalt tussen de houten zitplekken op het plein, nodigt kinderen uit om met iemand te kletsen of om te laten zien dat ze graag willen meespelen. En het werkt: kinderen vinden elkaar sneller en spelletjes starten veel makkelijker samen.

Waardevolle ervaring voor de toekomst

Bij Kindante zijn we enorm trots op de leerlingen van ‘the Lighthouse’. Ze vergaderen regelmatig, zetten ideeën om in echte acties en laten zien hoe waardevol leerlingparticipatie kan zijn. De ervaringen die ze hier opdoen zijn vaardigheden waar ze later veel plezier van zullen hebben, welke richting ze ook opgaan!

Meer berichten lezen